Jakie narzędzia koniecznie powinieneś mieć w domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel domu musi od czasu do czasu nieco się pomęczyć i naprawić kilka rzeczy. Można tu wspomnieć, chociażby o takich typowych problemach, jak cieknące krany, krzywe szafki czy odklejające się listwy.

Dysponując w takiej sytuacji odpowiednimi narzędziami, można znacznie ułatwić sobie pracę. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie przybory koniecznie powinieneś mieć w domu!

Skompletuj praktyczny zestaw narzędzi

Na co zwrócić uwagę, kompletując zestaw narzędzi? Powinieneś zacząć od podstaw, czyli produktów, które musi mieć każdy właściciel domu i które można wykorzystać przy praktycznie każdej naprawie.

Niezależnie od tego, czy wprowadzasz się do nowego domu, czy kupiłeś stary i chcesz go odświeżyć, będziesz potrzebować pomocy przy pracy. Przedstawiamy kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę, kompletując praktyczny zestaw narzędzi!

Śrubokręty

W sklepach nie brakuje różnych typów śrubokrętów. Jednak które z nich są najważniejsze w kontekście domowych napraw? Zdecyduj się na popularne krzyżaki. Do kompletu dodaj również śrubokręt z płaską końcówką torx i imbusowy.

Możesz też od razu kupić zestaw wkrętaków, w którym znajdą się narzędzia o różnych rozmiarach, co ułatwi dopasowanie narzędzia do potrzeb w trakcie naprawy. Jest to jednak droższa opcja. Śrubokręty przydadzą się podczas wszystkich standardowych prac domowych.

Młotek

W zestawie narzędzi używanych do napraw w domu nie może zabraknąć młotka. Na początek wystarczy standardowa odmiana, z gładką powierzchnią po jednej stronie i pazurem po drugiej. Pozwoli to na przybijanie i wyciąganie gwoździ w trakcie różnych prac.

Żeby dłużej korzystać z młotka, można zdecydować się na produkt z uchwytem z włókna szklanego lub metalu zamiast drewnianego. Wspomniane materiały lepiej trzyma się w dłoni i nie obcierają znajdującej się na niej skóry.

Klucze

Komplet powinien zawierać klucze. Warto urozmaicić paletę tych narzędzi i umieścić w zestawie takie odmiany, jak klucz imbusowy, otwarty, kombinowany, nastawny czy nasadowy. Jednak jeśli nie chcesz od razu kupować wszystkich lub stwierdzisz, że raczej nie będziesz ich potrzebować, to zdecyduj się na początku tylko na typ nastawny i imbusowy.

Czy klucze są rzeczywiście potrzebne? Zdecydowanie tak. Imbusowego można używać do skręcania mebli, a pozostałe z wymienionych do poluzowywania czy dokręcania rozmaitych nakrętek i śrub. Z kolei typ nastawny cechuje się uniwersalnością ze względu na to, że można zmieniać jego rozmiar w zależności od wielkości nakrętki lub śruby, z którą się pracuje.

Nóż

Do precyzyjnego i efektywnego cięcia rozmaitych powierzchni przyda Ci się na pewno nóż. Do polecanych odmian zalicza się odmiana Stanleya, znana z charakterystycznego, wysuwanego ostrza, a także X-acto, nadający się do precyzyjnych cięć.

Dzięki nim z łatwością będzie można otworzyć pudełko czy dowolne opakowanie bez ryzyka uszkodzenia produktu znajdującego się w środku, przeciąć przewody, linki czy wyciąć pożądany kształt w kartonie czy styropianie. 

Latarka

Nie można zapomnieć też o latarce. Przyda się do oświetlenia ciemych przestrzenii, na przykład rur w piwnicy, kotłowni czy w trakcie prac na strychu. O ile latarka w telefonie przyda się w większości zastosowań, to do bardziej wymagających czynności trzeba dobrać mocniejszą latarkę LED. Warto rozważyć latarkę czołówkę.

Zdj. główne: Tekton/unsplash.com

giantblossom

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo formować żywopłoty, aby zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu?
Jak prawidłowo formować żywopłoty, aby zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu?
Dowiedz się, jak kształtować żywopłoty, aby zaoferować roślinom najlepsze warunki do wzrostu. Naucz się sprawdzać optymalną wysokość, długość i kształt żywopłotu.
Jak wybrać odpowiednie drzwi do twojego domu – praktyczne porady
Jak wybrać odpowiednie drzwi do twojego domu – praktyczne porady
Poznaj praktyczne porady, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru drzwi do Twojego domu. Przeczytaj i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Jak wybrać odpowiednie balustrady aluminiowe do twojego domu?
Jak wybrać odpowiednie balustrady aluminiowe do twojego domu?
Odkryj, jak wybrać aluminiowe balustrady, które podkreślą styl Twojego domu. Porównaj rozważane opcje i podjęte decyzje z naszym praktycznym poradnikiem.
Ostatnie wpisy
Polecamy