Aranżacje blue & white – dobór oświetlenia do niebieskich i białych aranżacji

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Połączenie bieli i koloru niebieskiego. Niezwykle klasyczne i uniwersalne, a przy tym wyjątkowo eleganckie i urzekające. Doskonale prezentuje się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak też w tych nowoczesnych. Pasuje do kuchni, łazienki, sypialni, nie trzeba się go bać również w salonie.

Jest to duet bliski naturze, nawiązujący do morskich fal, a także do odcieni nieba. Ten duet kolorystyczny bardzo często występuje we wnętrzach skandynawskich i prowansalskich, jest charakterystyczny dla stylu marynistycznego, a także dla wnętrz nawiązujących do greckiego Santorini, doskonale pasuje również do aranżacji w stylu hamptons. To, co łączy biel i błękit we wszystkich rodzajach aranżacji, to spokój z nich emanujący. To połączenie nastraja nas bardzo pozytywnie, przywołuje na myśl letnie chwile i miłe wspomnienia. Niebieski kojarzy nam się z nieskończoną przestrzenią nieba, daje wrażenie swobody i wolności, pozwala nam się uspokoić i zrelaksować. Do tego biel – delikatna, łagodna, kojarząca się z harmonią i porządkiem. Nie ma wątpliwości, że taki duet w Twoim wnętrzu sprawi, że będziesz czuć się w nim doskonale.

Połączenie bieli i kobaltowego błękitu prosto z Grecji

To połączenie bieli i kobaltowego błękitu – koloru pełnego morskiej głębi. Wnętrze urządzone w tym stylu powinno być proste i subtelne, bez zbędnego przepychu. Pełne zwiewnych tkanin i opływowych kształtów, tak by przywoływać klimat lata. W takim wnętrzu nie powinno zabraknąć łuków nawiązujących do greckiej architektury. W oświetleniu prym wiedzie biel i proste formy, tak jak w przypadku lampy Elena, Kobe czy Louvre. Dobrze sprawdzą się także klasyczne kinkiety, takie jak Kymi lub Roma.

Aranżacja w stylu prowansalskim

Stylowe meble z duszą, naturalne kwiaty, spokojne barwy, miękkie materiały – najlepiej w kwieciste wzory. To wszystko tworzy niezwykle przytulną atmosferę kojarzącą się z ciepłem domowego ogniska. We wnętrzu prowansalskim postaw na duet ciepłej bieli z delikatnym, pastelowym błękitem. Ma być delikatnie i gustownie. Wybierz dodatki stylizowane na te sprzed lat, postaw na klasyczną stylistykę. Wybierz meble z naturalnego drewna, z metalowymi okuciami, powieś tradycyjne zasłony, na stoliku kawowym postaw tradycyjny, porcelanowy wazon. Takie dodatki tworzą niezwykłą atmosferę wnętrza. W takiej stylistyce zachowaj również oświetlenie. Wybierz tradycyjny żyrandol, taki jak Empire z białymi abażurami lub Rossana. Do tego dołącz klasyczną lampę stołową Grace, Versailles lub Ryhall.

Wnętrza marynistyczne – styl hamptons

Styl, który nigdy nie wyjdzie z mody. Co jakiś czas powraca w najnowszych trendach i nikomu się nie nudzi. Czym charakteryzuje się marynistyczne wnętrze? Oczywiście biel i morskie odcienie niebieskiego. Poza tym meble z drewna, albo bielonego, albo w ciemnych odcieniach, takich jak orzech czy mahoń. Do tego obowiązkowo dodatki rodem ze statku. Kotwice, morskie rozgwiazdy, a nawet koło ratunkowe. W takich aranżacjach można pokusić się również o dodatki w kolorze mocnej czerwieni, pamiętajmy tylko, by nie było ich za dużo. Można wykorzystać też beżowe dodatki w odcieniach piasku. Przy wyborze oświetlenia do wnętrza marynistycznego istnieje duża swoboda. Można wybrać białe lampy w nowoczesnej formie, np. Cannes, można też postawić na przemysłowy styl prosto ze statku, wtedy doskonała może okazać się lampa wisząca Urban Class lub Acorn White. A może lampa podłogowa nawiązująca do latarni morskiej, tak jak model Industry. Przy łóżku pięknie będzie wyglądała lampa stołowa Gie El Home –podstawa wykonana z błękitnego szkła połączona została z klasycznym, białym abażurem. Wszystkie lampy wiszące kule, które tutaj omawiamy, znaleźć można w wybranych sklepach jak https://ardant.pl/kolekcje/lampy-kule/ gdzie w 100% odwzorujesz nasze pomysły  i inspiracje.

Pisząc o wnętrzach inspirowanych morskimi klimatami, warto wspomnieć również  o stylu Hamptons. Nazwa tego typu aranżacji wywodzi się od nadmorskiego kurortu Hampton, w którym swoje domki posiada duża część nowojorskiej elity. Letnie wnętrza urządzane są okazale i luksusowo, ale nie są tak pełne przepychu, jak miejskie rezydencje. W końcu Hampton to miejsce przeznaczone do odpoczynku. Aranżacje charakteryzują się jasnymi, spokojnymi barwami. Są to przede wszystkim beże i błękity nawiązujące do znajdującego się obok morza. We wnętrzu pojawiają się też delikatne chromowane dodatki, ozdobne wazony z kwiatami, wiklinowe elementy i naturalne drewno. Styl Hamptons można nazwać subtelną i niezwykle elegancką odmianą stylu marynistycznego.

Skandynawski minimalizm w aranżacjach

Styl skandynawski to przede wszystkim dużo światła i jasnych barw, bardzo często w tych aranżacjach pomijane są nawet firany, by przez okna dostawało się, jak najwięcej promieni. W takim wnętrzu panuje ład i porządek, dlatego wszystkie elementy powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć też naturalnego drewna – koniecznie jasnego. Lampy powinny być jasne, mieć proste, ale niebanalne formy i dawać dużo światła, tak jak niebieska Carmina, biała Cohen, lub lampa Clava Dine Slate. W skandynawskim wnętrzu nie może też zabraknąć stylowej lampy podłogowej, takiej jak biała Hideout lub Giraffe z dębowymi elementami.

Duet bieli i niebieskiego to niekończące się możliwości, które moglibyśmy wymieniać bez końca. Jest to zestawienie, które nigdy się nie nudzi. Jest subtelne, eleganckie i ponadczasowe. Z pewnością znajdzie się na nie miejsce również w Twoim wnętrzu. Mamy rację?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rukola – właściwości i uprawa
Rukola – właściwości i uprawa

Zobacz, jakie właściwości ma rukola i w jaki sposób uprawiać ją w przydomowym ogrodzie!

Jak wybrać sprężarkę doskonale pasującą do potrzeb naszej firmy?
Jak wybrać sprężarkę doskonale pasującą do potrzeb naszej firmy?
Poradnik pomagający zrozumieć, jakie cechy sprężarki są kluczowe dla różnych typów biznesów. Dowiedz się, jak dokonać najlepszego wyboru i z którymi specyfikacjami powinieneś się zapoznać.
Porównanie smaków i cech charakterystycznych popularnych piw na rynku
Porównanie smaków i cech charakterystycznych popularnych piw na rynku
Odkryj subtelne różnice między popularnymi piwami. Poznaj charakterystyki smakowe, kolorystykę i pochodzenie ulubionych trunków z naszego porównania.
Ostatnie wpisy
Polecamy